| Diodiu_Cristy_1998 a întrebat:

BUNA TPU, stie careva niste cluburi de arte martiale in Brasov, am 14 ani si vreau sa ma apuc de arte martiale

Răspuns Câştigător
| OhFuckIForgotMyNameAgain a răspuns:

O Artă Marţială este ceva care se practică, se simte, se trăieşte …

Un complex de exerciţii fizice, o şcoală de comportament şi chiar o metodă de a te cunoaşte şi de a te înţelege... un mod de viaţă.

Una dintre cele mai vechi, şi, în acelaşi timp, una dintre cele mai contemporane Arte Marţiale Vietnameze, Qwan Ki Do-ul cere un efort deosebit în practică, dar aduce în schimb echilibru fizic, mental şi emoţional.

Prietenie şi Respect,

Încredere şi Loialitate,

Voinţă şi Tenacitate,

Competenţă şi Înţelepciune,

Putere de luptă şi Cavalerism,

Sinceritate şi Armonie,

Curaj şi Bucurie,

Dorinţă de victorie...

Qwan Ki Do-ul înseamnă toate acestea împreună şi nici una separat.

Clubul Sportiv " HAC LONG TRAO " – Braşov

Instructor:
Sorin Nicolescu

Grad:
Centura Neagră 3 Dang

Telefon:

Adresa web:
www.qwankido-brasov.ro

Facebook:
HAC LONG TRAO Braşov

Program antrenament: Sala de Sport a Şcolii Generale Nr. 5 Braşov

Luni

19:30-21:00 - copii (6-13 ani)

Joi

19:30-21:00 - copii (6-13 ani)

Vineri
18:00-19:00 - copii (6-13 ani)

19:00-21:00 - adulţi (peste 13 ani)

Sunt practicant al acestui sport, este cel mai bun lucru care mi s-a intamplat pana acum. De cum pasesti in sala, intri intr-o noua familie. Succes la antrenament! :)

| Diodiu_Cristy_1998 explică (pentru OhFuckIForgotMyNameAgain):

Mersi o sa practic probabil la vara sau in toamna, mersi inca o data

| OhFuckIForgotMyNameAgain a răspuns (pentru Diodiu_Cristy_1998):

Vara nu se tin antrenamente. Anul sportiv este din luna septembire pana in luna iunie. Daca te decizi, poti merge chiar de maine! laughing

Succees!

| Diodiu_Cristy_1998 explică (pentru OhFuckIForgotMyNameAgain):

Pai eu ma mut in vara in Brasov la liceu, si abia atunci ma pot apuca