| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata am 16 ani, 163m,58 kg, as dori sa practic un sport in scopul de a-mi dezvolta armonios intreaga masa musculara si de a elimina kg in plus,insa nu stiu ce as putea incerca la aceasta varsta,exclud aerobicul,sala si dansul(consider dansul ieficient in atingerea prioritatilor mele). Locuiesc in Bucuresti, ma puteti ajuta cu sugestii?

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Atletism

| Xenya a răspuns:

Buna! Poti incerca baschet, handbal, volei.O seara buna!

| Voidwithin a răspuns:

Vrei sa excluzi sala acolo unde se dezvolta toti muschii?

| LauraEU a răspuns:

Si eu fac sport zilnic, alerg 30 de minute fara sa ma opresc si daca sunt obosita tare merg incet o tura si dupa alerg din nou, innotul ajuta mult la slabit si la formarea corpului. poti juca badminton sau tenis happy Dar nu doar sportul conteaza, trebuie si sa mananci sanatos si la fiecare ora sa bei un pahar de apa happy Si eu sunt la dieta acum, ai putea incerca sa mergi in fiecare zi cu bicicletawinking incearca sa mananci cu minim 3 ore inainte de a te culca si la fiecare ora sa te ridici putin pe la calculator si sa mergi pana in bucatarie sau ceva sau in pauza publicitara sa te ridici sa te duci pana la baie sau sa bei ceva. happy Sper ca te-am ajutat big grin

| AlexandruGrecu a răspuns:

Daca vrei sa cresti masa musculara trebuie sa faci sala, iar daca vrei sa te menti in forma apucate de un sport exemplu handball, tenis sau inot

| TePupaKeDy a răspuns:

Aerobic sau tenis
LOL cum sa ai 163 metri laughing

| anonim_4396 explică (pentru TePupaKeDy):

M-am inaltat atat de mult de la papatul virgulelor