| cosmin986522 a întrebat:

Care e varsta la care se dezvolta cel mai bine masa musculara mergand la sala?

3 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

19 ani

| andrey910 a răspuns:

La varsta adolescentei, nivelul de testosteron este mai mare, lucru care ajuta la dezvoltarea masei musculare.

| mortallx a răspuns:

Nu prea este o varsta anume, tine de tipul tau de organism, sunt unii de fac 3-10 repetari si s-a pus calumea, iar tu te chinui o luna sa pui ceva.(am uitat cum se numesc). Oricum poti sa faci si de la 16 ani daca vrei, se va pune si atunci daca lucrezi calumea si ai o alimentatie buna.