| Muntean_Calin_1998 a întrebat:

Vreau sa pun la pariuri si nu inteleg ce inseamna:

1-

2-

x- egal

x1- castiga echipa gadza

x2- castiga echipa oaspete

12-

a si daca tiparesc un bilet online si de exemplu castig unde trebuie sa ma duc sa imi iau banii si unde platesc! DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

1-Castiga echipa gazda

2-Castiga echipa oaspete

x-egal

x1-Castiga echipa gazda sau egal

x2-Castiga echipa oaspete sau egal

12-Castiga una dintre echipe(exclus egal)

Cand dai sa tiparesti biletul iti da un cod pe bilet.Cu codul acela mergi la pariuri si scoti biletul.
Online nu poti sa scoti bilet.Doar sa il prelucrezi apoi il tiparesti si il platesti la casa de pariuri respectiva.Banii ii iei de la un centru de pariuri a acelei firme.

| CristianCRS a răspuns:

Exemplu PSG-Barcelona
1-castiga echipa gazda (PSG)
2-castiga echipa oaspete (Barcelona)
x-egal
1x-castiga echipa gazda(PSG) sau meciul se termina egal
x2-castiga echipa oaspete (Barcelona ) sau meciul se termina egal
12-castiga ori echipa gazda (PSG) ori echipa oaspete (Barcelona) oricare din echipe poate castiga,iti anuleaza castigul doar un egal.

Se pare ca tu faci o confuzie, poti face un bilet online pe site-ul casei de pariuri la care vrei sa pariezi, il tiparesti si te duci la casa de pariuri arati biletul tiparit, se va introduce codul biletului, vei plati cat vrei sa pariezi si vei primi biletul de pariuri (ttotul trebuie facut inainte de inceperea meciurilor).In caz de castig te duci cu biletul la casa de pariuri.

Ca sa poti face totul de acasa trebuie sa ai cont pe un site de pariuri online, cont care trebuie alimentat cu bani cu ajutorul unui card de credit Visa Mastercard etc, acolo totul e simplu, faci biletul pui miza accepti pariurile si banii sunt retrasi din cont, cand vei castiga banii iti vor intra singuri in cont.

Apropo trebuie sa ai 18 ani ca sa poti paria si retrage banii!