| floryvaly a întrebat:

Buna tuturor cine ma poate ajuta si pe mine cu cateva sfaturi cum as putea sa invat sa merg pe Rolle va multumesc

Răspuns Câştigător
| AnielAn a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa folosesti niste rolle pe masura, adica sa fie cat mai confortabile pentru picior. In al doilea rand pentru a merge pe rolle trebuie sa mergi pe un drum drept fara denivelari. Dupa toate acestea trebuie sa ai ambele varfuri idreptate spre exterior, iar calcaiele spre interior. Apoi poti sa inaintezi usor. In timp ce inainezi ridici usor cate un picior in sus. Intodeauna cand te dai cu rolele trebuie sa ai privirea in jos. Cand ai sa inveti foarte bine sa te dai poti sa te uiti si in sus. Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Sakura13574 a răspuns:

Cred ca ar fi cel mai usor sa ai o persoana langa tine care sa te impinga usurel de la spate, iar in timp ce face asta, tu incearca sa iti ti echilibrul si sa incerci sa iti misti picioarele, cu varfurile rolelor spre exterior. Nu stiu daca te-am ajutat prea mult...

| floryvaly explică:

VA multumesc tuturor,happy happy :*