| LadyByanka a întrebat:

Pentru ca e vara, vacanta si eu una voi merge la liceu m-am gandit serios ca trebuie sa slabesc (avand la 15 ani 1.74 m si 65 kg). Multa lume imi spune ca nu arat de ce greutate am si asta e adevarat (am prietene care la o greutate mai mica sau aproximativ egala arata mult mai rau). Am nevoie de niste trucuri care sa ma ajute sa slabesc si niste tipuri de exercitii perfecte doar pentru a slabi nu si pentru a face muschi (nu vreau sa ajung ca fata-baiat in special la abdomen, piept si picioare). FUNDA!

2 răspunsuri:
| Raymy6969 a răspuns:

Ca sa ajungi "fata-baiat" trebuie" sa bagi in tine ( sa ai o alimentatie buna, suplimente, sau chiar steroizi ) deci asta nu o sa se intample!
Si daca vrei sa slabesti fi atent aici
1- sa mananci cat mai sanatos ( fara saorme, pizza si prosti ( poti manca dar nu in fiecare zi), Nu manca mult deoadata, mananca mai putin si de mai multe ori!
2- Fa cardio, fittnes ( alearga, mergi cu bicicleta, cateva extensi, geno-flexiuni!
Eu asta ti-as recomanda
P.S - sunt sportiv (culturism) care a invatat multe de la oameni priceputi (sportivi de performanta si antrnori)!

| BiiaBiibi a răspuns:

Daca ai ajunge la 60 kg ar fi mai mult decat perfect.Depinde si de constitutia ta.Eu in fiecare dimineata beau o cana de ceai verde inainte cu 30 de minute sa mananc apoi ies la o plimbare cu rolele 40 min, dupa ce vin imi fac un masaj cu aparatul din acela relax and tone si apoi mananc.Iar seara fac exercitii in casa. Daca ai picioarele mai grosute poti face squats dupa 2 saptamani se vor vedea diferente.Bafta :*