| cosmin986522 a întrebat:

vreau sa merg la sala si vreau sa stiu care sunt cele mai bune exercitii pentru fese mai bombat si in cat timp s-ar vedea rezultatele?

Răspuns Câştigător
| bogz a răspuns:

Squat asa se numeste cauta pe youtube.Nu iti poate spune nimeni exact, conteaza mai multi factori:alimentatie, odihna...Dar dupa 5-6 luni se poate vedea.

2 răspunsuri:
| deliqventa13 a răspuns:

Incearca genoflexiuni

| printesa16 a răspuns:

Daca ti-ai dorit un program de exercitii pentru fese la sfarsitul carora sa poti obtine acel posterior brazilian dupa care toti barbatii isi intorc privirile, atunci incearca programul BeFit Butt Lift. Spre deosebire de alte antrenamente localizate in zona muschilor fesieri, programul de exercitii BeFit este detaliat pe parcursul a 30 de zile. Vei incepe prin a executa doar 10 minute de exercitii pentru fese, urmand ca spre sfarsitul programului sa efectuezi antrenamente zilnice de 30 de minute. Nu ai nevoie decat de o saltea si, optional de doua gantere. Antrenamentul dureaza 10 minute si contine exercitii de baza precum: genoflexiunile din pozitia plie, diferite tipuri de fandari cat si exercitii la saltea inspirate de tehnica Pilates. La sfarsitul acestui antrenament pentru fese iti vei insusi exercitiile de baza pentru un posterior tonifiat. Daca te simti increzatoare, poti efectua mai multe serii, astfel incat sa simti cum muschii fesieri iti lucreaza. Nu exagera insa pentru ca a doua zi va trebui sa urmezi un antrenament cardio. Programul contine 15 tipuri de exercitii pentru fese, intre care se fac pauze de 15 secunde. Iti mai aduci aminte de clasele de aerobica pe care le practicai la sala de fitness? Acum vei avea propriul antrenor cu care lucrezi in fata monitorului / televizorului. Exercitiile sunt ritmate, formate din sarituri, alergare cu picioarele la spate, presarate cu lovituri inspirate din practica Tae-Boo. Per total, antrenamentul reprezinta o alta modalitate de a exersa muschii fesieri prin cardio, probabil neglijata in majoritatea antrenamentelor localizate, de scurta durata. Dupa ce te-ai familiarizat cu exercitii de rutina pentru tonifiere si dupa un antrenament cardio pentru fese, ziua a treia este ziua de rezistenta. Vei vea avea nevoie de un set de gantere, insa poti folosi chiar si doua sticle de apa la 0.5l. Antrenamentul se adreseaza partii inferioare a corpului si include si picioarele. Vei invata exercitii derivate din traditionalele genoflexiuni si fandari, pe care le poti include in rutina ta zilnica, in momentul in care ai terminat programul de 30 de zile. In timpul pauzelor dintre exercitii, hidrateaza-te si efectueaza cateva miscari de streching (intinderi) propuse de catre antrenoare. Daca te simti increzatoare, fa mai multe serii dintre aceste exercitii pentru fese.Pentru a realiza acest antrenament nu ai nevoie de echipamente suplimentare in afara unui scaun cu spatar, pentru ca vei lucra doar cu greutatea propriului corp. Dificultatea setului de exercitii este sporita, insa o parte din greutatea exercitiilor va fi preluata de scaun. Toate exercitiile se efectueaza in picioare, sprijinindu-te de scaun.De aceasta data programul consta in exercitii HIIT (high intensity interval training), cea mai rapida modalitate de a arde calorii si de a elimina definitiv grasimea corporala. Despre exercitiile HIIT poti citi aici. Ceea ce este minunat in cadrul acestui program, este faptul ca antrenamentul HIIT este localizat in zona inferioara a corpului, special realizat pentru muschii fesieri. Vei ajunge sa crezi in puterea exercitiilor HIIT si, de ce nu, sa le incluzi in rutina ta zilnica de antrenament. Antrenamentul este compus din 30 de secunde de exercitii pentru fese HIIT, urmate de 15 secunde pauza, dupa care ciclul se reia. Vei invata exercitii complexe precum IceSkates, Jumping Jacks, Side Step Back Lounge etc, adaptate specificului acestui antrenament. Acorda suficient timp pentru a invata miscarile, nu sunt deloc usoare insa foarte eficiente. Iti va trebui totusi o anumita conditie fizica pentru a realiza acest tip de exercitii pentru fese, insa nu renunta, ti le vei insusi in timp. Poti obtine fese bombate prin dans? Pare prea frumos sa fie adevarat, insa antrenoarea Courtney Prather asta ne promite. Nu ai cum sa nu admiri corpul balerinelor, motiv pentru care acest antrenament este inspirat de miscari de dans. Dupa ca in ziua precedenta ai pus bazele unui antrenament bazat pe exercitii HIIT, acum este timpul sa te relaxezi. Pentru acest antrenament nu aveai nevoie decat de un scaun, pe care iti vei sprijini greutatea si un prosop care te va ajuta sa executi marea partea a miscarilor. Executa acest program de exercitii pentru fese pe o suprafata lucioasa (gresie / parchet).