| roormaf12 a întrebat:

Buna,vreau sa-mi fac un program nou la sala sa merg 5 zile pe saptamana si sa lucrez in medie o ora/antrenament.E ok?
Luni:piept
Martitongueicioare
Miercuri:Biceps+triceps
Joi:Umeri+trapez
Vineri:Spate

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Muschii cresc in zilele de pauza... daca tu te antrenezi 5 din 7 => muschii au doar 2 zile in care sa creasca pe saptamana.

Da-le si tu 3 sau 4 zile / saptamana in care sa creasca, altfel o sa cresti FOARTE LENT.

3 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Da, este ok pentru inceput, dar dupa un timp, cand tu simti ca, corpul tau poate mai mult, fa mai multe ore (de exemplu 2 ore) si exercitii mult mai variate, si eventual foloseste suplemente alimentare ca sa te ajute sa-ti imbunatatesti masa musculara.

| roormaf12 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Nu sunt la inceput, am 9 luni deja, da' tot am auzit vorbindu-se(un om de 60 de ani care face culturism de 40 ani) care tot explica ca dupa o ora suntem prea obositi si lucram cam degeaba si na, folosesc si suplimente happy

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru roormaf12):

Dupa o ora nu esti obosit, gandeste-te ca ai nevoie de jumate de ora ca sa-ti incalzesti corpul si dupa aia sa faci exercitiile, asa ca eu cred ca dupa jumate de ora poti face lejer exercitiile si in total ai ajunge la o ora jumate, 2.