| roormaf12 a întrebat:

Ce parere aveti de programul acesta pentru sala:
Lunitongueiept
Miercuri:Biceps+Triceps
Joi:Umeri+Picioare
Vineri:Spate
(si abdomen fac acasa cam de 2 ori pe saptamana)
E ok? Consum foarte multe alimente bogate in proteine+iau si suplimente.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ambele sunt ok ( si biceps+triceps si piept+triceps ).

Daca faci triceps dupa piept, e normal sa faci mai putine repetari si mai putine serii decat de obicei, e normal. Se numeste "preobosire".

12 răspunsuri:
| Anablondyi a răspuns:

Mai baga o zi de sala ca ai mai mult pauza...si fa in loc de umeri+picioare fa. Picioare +abdomen sau fesieri si fa umeri cand faci spate adica vineri...nu te baga la supra antrenamente pentru spate.app vrei masa sau definire?

| Cosmin86 a răspuns:

Da, e cam ciudata ordinea in care le-ai ales, dar asta nu inseamna ca nu e bun.

trage tare big grin

| AntrenorFitness a răspuns:

E mai deosebit...dar e bine!
Trage tare! big grin

| NDC12 a răspuns:

Cam urat sunt puse in ordine, parerea mea.

Pune luni piept+triceps, la umeri baga trapezul, nu picioare, ca e grupa apropriata.

| roormaf12 explică (pentru NDC12):

Am incercat piept+triceps si nu prea merge, adica imi oboseste tricepsul foarte repede si nu vreau sa bag trapez pentru ca il am deja foarte mare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru roormaf12):

Cum ai incercat piept+Triceps? zi exact ce exercitii si cate serii.

| roormaf12 explică (pentru Cosmin86):

Pai la piept impins cu haltera pe banca dreapta si inclclinata cate 3 serii la ambele, fluturari 3 serii, apoi am facut cu cablurile(nu stiu cum se numeste) tot 3 serii si la final pullover 3 serii si am incercat sa fac flotari la paralele si pur si simplu nu puteam sa fac cate faceam de obicei si am vazut ca multi fac biceps+triceps si am zis sa incerc si eu si mi se pare ok.

| roormaf12 explică (pentru Cosmin86):

Ok,mersi fain big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru roormaf12):

Ambele sunt ok ( si biceps+triceps si piept+triceps ).

Daca faci triceps dupa piept, e normal sa faci mai putine repetari si mai putine serii decat de obicei, e normal. Se numeste "preobosire".

| Stylish a răspuns:

Este foarte bine! Continua tot asa!