| eudoareu1000022020 a întrebat:

Vreau sa slabesc.Stiu deja ce trebuie sa fac pentru asta.Intrebarea mea este.E chiar asa de rau daca beau alcool cand vreau sa slabesc? Adica imi va da totul peste cap? Alcoolul ingrasa?

5 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Da, este rau.

| bunicutasaolin a răspuns:

Din cate stiu eu doar din bere poti sa te ingrasi. Daca bei tarii poti sa iti faci griji doar despre noua ta viata ca alcoolic

| Cosmin86 a răspuns:

Alcoolul blocheaza arderea grasimilor, asta e marea problema, nu ca ingrasa.

| RAY a răspuns:

Alcoolul are 7 calorii per gram, deci ingrasa plus da blocheaza arderea grasimilor, desigur ca baza este deficitul de calorii