| mycrazyworld14 a întrebat:

In ultima vreme m-am ingrasat cam mult si vreau sa slabesc.stiu ca trebuie sa renunt la dulciuri, sa fac sport, sa beau apa, etc, dar nu stiu de unde sa incep si cum sa imi pastrez ambitia ce sporturi as putea sa fac? Am vrut sa merg la dansuri moderne din toamna, dar cum nu m-am dus acum e cam tarziu...

Funda

2 răspunsuri:
| silvia94 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa nu mai mananci dulciuri.
2.in fiecare zi exercitii fizice, jogging, sarit coarda.
3.dieta.si nu ma refer sa nu mananci deloc k asa e mai rau, mesele trebuie servite foarte des si cate putin.
4.foarte multe legume si fructe
5. fara sucuri sau apa minerala. poti bea suc natural facut la robot.
6.nu lenei.sa nu dormi f mult.

Funda?big grin