| Eduard2002 a întrebat:

Am 17 ani dacă fac flotări abdomene și exerciții de forță fara a ridica greutati mai cresc în înălțime?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Da, mai crești. E un mit că dacă faci sala sau exerciții de forță nu mai crești. Gândește-te la gimnaști care inițierea lor în sport e făcută de la vârste foarte fragede, gen 7-8 ani, iar ce faci tu e nimic față de ce fac ei la antrenamente, îți spun din experiență.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,cresterea este genetica, cresterea are loc mai mult la pubertate, sa iti faci o radiografie la mana sa afli daca ai cartilajele inchise

| Cosmin86 a răspuns:

Si daca faci cu greutati tot cresti. Eu la 16 ani faceam genuflexiuni cu 80kg pe in spate, pe coloana, si tot am mai crescut 11cm, acum am 1.82.

| Termopile a răspuns:

Da