| bvkeny a întrebat:

Am o intrebare!
Bicicleta aceea de fitness(https://imgur.com/a/8OJEZ) ajuta la slabit?
Doresc sa slabesc si vreau sa stiu daca prin aceasta bicicleta pot ajunge la ceva.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da te poate ajuta sa slabesti dar trebuie sa ai grija si la ce mananci si sa mai faci cate un pic de miscare pe langa bicicleta

| N0xEterniS a răspuns:

Nu, nu ajuta la slabit! Sa nu te urci pe ea, eu m-am urcat de cateva ori si am pus vreo 4-5 kg sad

NORMAL ca ajuta la slabit, a fost conceputa pentru asta, pentru cei sedentari, ori iesi pe afara cu bicicleata ori pedaleaza pe loc pe aia, e aceeasi chestie.

| DannyR0 a răspuns:

Pentru a slabi nu e nevoie doar sa pedalezi o ora pe zi. Trebuie sa ai si un stil de viata echilibrat, pentru ca degeaba iti iei tu acest aparat daca inainte mananci 5 mici, bei un suc si iti mai iei si o prajitura. Consider ca nu e de ajuns aceasta bicicleta si trebuie sa adaugi si niste exercitii precum abdomenele.
Ca o concluzie, bicicleta normal ca e buna pentru ca pedaland vei arde grasimi, insa nu stiu cat vei slabi avand in vedere ca doar membrele inferioare si putin abodomenul este supuse unui efort, dar cu o dieta si niste exercitii suplimentare poti face niste progrese.

| MiyukiChan a răspuns:

Banda e mult mai buna