| Frumosul09 a întrebat:

Bună ziua!
Astăzi am achiziționat o bicicleta carpat acura, dar am realizat ca suspensia fata de nu misca nici măcar un mm chiar dacă ma las cu toată greutatea pe ea. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Unele furci cu suspensie au opțiunea de a se bloca suspensia. Vezi asta daca are un buton sus pe unul din cele două brațe, chiar sub imbinarea cu cadrul. Trebuie sa invirti de el sa se deblocheze. Daca nu are, sau daca nici așa nu merge, trebuie mers la service cu bicicleta.

| Frumosul09 explică (pentru cristi202):

Sunt 2 capace pe partea stânga și partea dreapta dar ele nu se rotesc decât foarte puțin. Din câte am citit în descrierea bicicletei, ea are opțiunea de a bloca suspenia. Mulțumesc de sfat!

| cfrtobias a răspuns:

Mergi la service cu bicicleta, sau daca ai garantie mergi cu garantia inapoi de unde ai luat

| AmandinaDragan a răspuns:

Poate ai suspensiile sudate.