| Ionule a întrebat:

Buna ziua, fac sala si m-am gandit sa iau creatina monohidrata dar nu stiu ce sa fac, eu am probleme cu glanda tiroida. Doctorul mi-a dat un medicament pe care il iau 3 luni iar dupa merg la control sa vad rezultatele. Mentionez ca nu este ceva grav.Dar tot stau pe ganduri daca sa iau sa nu.

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai de ce nu intrebi direct medicul endocrinolog la care ai fost?

p.s.: oricum creatina conteaza cam 5%, maxim 10%... asa ca nu e mare lucru daca iei sau nu, cat timp ai o alimentatie buna (gen 3-4 fripturi pe zi, etc.).