| Gavriş_Denisa_2002 a întrebat:

Bună ziua mă numesc Denisa şi aş vrea să vă întreb dacă am în Spania 9 crase, acum aş putea să vin să fac clasa a 9 în românia. Aş putea să vin pe progran sportiv sau pe spaniolă.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a vedea in ce clasa intri in Romania va trebui sa faci echivalarea studiilor facute in strainatate.
Detalii gasesti aici:
https://www.cnred.edu.ro/......asele-1-10

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai 9 crase grase? ce ai?

| Sn4k3 a răspuns:

Se vede ca sunt greseli de tastat.

| Skippy223 a răspuns:

Mananci*.
Are 9 clase in Spania, nu crezi ca e de inteles sa nu stie romana perfect? Hai sa nu fim chiar asa, huh?

| Ivy86 a răspuns:

Se vede ca e o greșeală de la tastat, dar na trebuie sa fie unu mai deștept pe aici.
Poți sa te transferi, dar probabil vei pierde un an. Adică dacă ai făcut 9 clase, vei începe iar clasa a 9-a.
Cel mai bine e sa iti găsești niște licee care îți plac și sa ii contactezi personal, Telefonic. In România nimeni nu răspunde la mail-uri la stat.
Apreciez curajul de a veni în tara.
Multa baftă!