| Georgiana0911 a întrebat:

Buna, vreau sa pun o întrebare legată de școala.
In clasa a 7 a am plecat in Spania și am continuat sa fac școala acolo. In momentul acesta am 16 ani și as vrea sa ma reîntorc la școala in România. Ma întrebam in ce clasa ar trebui sa ma de a sau dacă voi fi data la liceu. Ma gândeam ca la liceu nu as putea fi data deoarece trebuie sa dau examenele.
Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa depui la Inspectoratul Scolar Judetean acte care sa ateste studiile facute in Spania si ISJ iti va spune in ce clasa te poti inscrie in Romania.
Detalii vezi aici:
https://www.cnred.edu.ro/......asele-1-12

| sierra1 a răspuns:

Le spui părinților să ia hârtiile unde scrie ce școală ai făcut in Spania și să le ducă la inspectoratul școlar din județul unde vrei tu și acolo, ĂIA or să-ți zică ce și cât și cum