| RemusStancu1993 a întrebat:

Daca un roman se duce in Spania la scoala dupa clasa a6-a si dupa ce termina liceul in Spania, vrea sa faca facultatea in Romania ce ii trebuie pentru a o putea face?

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Bacalaureatul luat.

| RemusStancu1993 explică (pentru express11):

Pai bacul e intr-un fel luat din Spania caci cand termine clas 1-8 vine ca ai facut 10 clase si dupa mai faci 2 ani cum ar veni liceul si dupa facultatea si habar n-am ce trebuie facut sa pot sa studiez in Romania

| express11 a răspuns (pentru RemusStancu1993):

Nu conteaza, vin si fac facultate cei din africa la noi, sau multi straini.liceul este liceu.bacul la fel.