| GeorgeCiuraru07 a întrebat:

Buna ziua, mă scuzați că deranjez, mă puneți ajuta și pe mine, am 17 ani, 56 de kg și 1, 63 m in înălțime, mă puteți ajuta cum sa mai cresc in înălțime măcar până la 1, 70-1, 75?
Va rog mult.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu prea avem cum sa te ajutam in acest sens, poti incerca sa faci sporturi precum baschet, volei, handbal, sau de ce nu inot, oricum sporturile acestea te ajuta dar nu doar sa cresti in inaltime ci sa fii sanatos!

cresterea in inaltime este ceva genetic in primul rand, dar pe un suport bun si cu sport poti sa fii pro crestere!

baietii pot creste in inaltime chiar pana la 21 de ani, in anumite cazuri!

iti dau raspunsul meu de la alta intrebare, referitor la cum se desfasoara cresterea in inaltime la baieti:

In majoritatea cazurilor, baietii cresc semnificativ pana in jurul varstei de 16 ani (de regula, intre 12 si 16 ani, acestia cresc in medie aproximativ 5-10cm pe an), ulterior cresterea devenind mai lenta (in medie aproximativ 1cm pe an) pana in jurul varstei de 21 de ani.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai cât au părinții tăi în înălțime?

| Lidia09 a răspuns:

Încearcă gimnastică și diferite întinderi. Vezi pe YouTube

| Capatanaga a răspuns:

Cauta pe YouTube, Calisthenics, uita te la 3-4 exercitii cum se executa pentru inceput, mai apoi aplica ce vezi si nu te lasa

| 123adelina09 a răspuns:

+393381248445