| marcelinio11 a întrebat:

mi-am cumparat o bicicleta Hanseatic, cu mai multe viteze, as dori sa ma ajutati si sa imi scrieti cum se schimba vitezele la bicicleta. Bicicleta are schimbator Shimano. Are 3 foi si 6 pinioane. Am reglat viteza pe foaia nr 2 si pe pinion nr 3, este ciorect? Va multumesc.

1 răspuns:
| Cristea_Cornel_1989 a răspuns:

Pai daca vrei viteza mare pe cea mare de pe fata si mica de pe spate si daca vrei viteza mica e invers(daca la asta te referi).