| CristianoCR7 a întrebat:

Am o bicicleta mountain bike DHS.Intrebarea mea este se potriveste alt schimbator la aceasta bicicleta? Deoarece mi s-a stricat schimbatorul de pe spate cand il pun pe primul pinion si pe foaia cea mare (a-3-a) se infraneaza roata.Cand am incercat sa schimb pe alte pinioane nu merge lantul se largeste atinge de ghidon si cade (lantul).Imi puteti da un sfat ceva sa cumpar alt schimbator pe spate un site cu schimbatoare pe spate care se potrvesc la bicla mea.Multumesc.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Salut! Da la orice bicicleta se pot schimba schimbatoarele doar in cazul in care o bicicleta ca a ta, desi nu cred ca este cazul are schimbatoare speciale care nu se potrivesc altele! IN rest se pot schimba la orice bicicleta!

| CristianoCR7 explică (pentru Cosminovici18):

Poti sa imi dai un site cu schimbatoare de la bicicleta mea sau ce serie are te rog frumos!

| georgehari a răspuns:

Eventual mergi la un service aproape de tine, să te ajute. O listă e aici: http://123service.ro/hartabici.html