| adrian342 a întrebat:

Vreau un raspuns la aceasta intrebare care sa fie detaliat:exercitiile calistenice la varsta de 14 ani afecteaza cresterea in inaltime? Am 14 si 5 luni, inaltime de 1.74 si as vrea sa ajung la 1.85-1.90 m.Profesorul de sport mi-a spus ca nici 1000 de flotari nu-mi pot afecta cresterea in inaltime, in timp ce profesoara de biologie mi-a spus ca sunt niste oase ce le oblig sa se maturizeze si ca ar trebui sa ma opresc din antrenamente.As dori un raspun cat se poate de detaliat si adevarat.Multumesc.

1 răspuns:
| Onisor99 a răspuns:

Parerea mea este ca ti se va intampla nimic, vei crestein continuare. O metoda
buna de a creste este sa te prinzi cu mainile de o bara inalta si sa te lasi sa atarni.
P.S.: am aplicat metoda si am crescut putin si fac si eu exercitii calistenice.