| Cris06 a întrebat:

Bunna! Sunt cls 6-a as dori sa-mi spuneti si mie ce probe se dau la ed fizica? Adica pana acum am facut alergare in viteza 25 de metri, saritura si alergare cu aruncare la cos si pase am facut asta cu un coleg.

P S - Scuze, nu stiu sa ma exprim bine in termeni dinacestia, dar vreau sa incerc sa fac mai bine la aceasta materie... stie cineva?

15 răspunsuri:
| Flynn2001 a răspuns:

De forta, de rezistenta mai trebuie sa dai. Si eu sunt a 6 a.

| Cris06 explică (pentru Flynn2001):

Si ce se face la astea... adica flotari sau ce

| Flynn2001 a răspuns (pentru Flynn2001):

Funda?

| Flynn2001 a răspuns (pentru Cris06):

La forta flotari, genoflexiuni, abdomene. La rezistenta alergare. Funda?

| Gabitzu246 a răspuns:

Nu iti face probleme daca profu de sport te vede ca te straduiesti si il rogi si tu frumos sigur iti v-a pune o nota mare.

| NuMaContrazice a răspuns (pentru Cris06):

Nu cred ca va pune la flotari, poate abdomene (din astea facem si noi), sau poate genoflexiuni sau gimnastica(sa va dati peste cap, sa faceti lumanarea, podu...) Funda?

| dodicuta a răspuns:

Eu anul trecut am acut altcea:pe sem 1 am alergat 50m, ne-a dat nota la handbal(10 zice ca e de mos si la unii 9) si o nota la gimnastica.Pe sem 2 o sa sariti la capra si niste probe de forta(ex flotari).

| FluffyPanda a răspuns:

Si eu sunt in a 6-a. Noi am mai dat aruncare cu mingea de oina in lungime si chiar inainte de vacanta am dat probe de gimnastica (abdomene, flotari, etc) si erau vreo 6 probe din care trebuia sa alegem 2-3 Sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutor

| XxXNotForKiidsXxX a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Ba se da proba si pentru flotariwinkingeu am datwinking

| LegionarulRoman a răspuns:

Eu la sport, fac incalzirea si joc fotbal, si primesc nota pentru daruire.Nu mi-a dat niciodata nota mai mica de 10 pentru gimnastica (noi nu facem decat gimnastica si alergat, forta nu am facut).De 2 ani nu mai fac gimnastica, pur si simplu i zic ca nu stiu sa fac din alea, si tot am incheiat cu 10( nu stiu sa ma rostogolesc, dar poate daca m-as stradui as putea fara probleme).

| NuMaContrazice a răspuns (pentru XxXNotForKiidsXxX):

Apai nu stiu ca de vreo 3 ani incoace nici nu mai stau la ora de sport laughing, dar pe noi ne pune la sfarsitul semestrului sa facem abdomene si o proba de alergare si ne incheie mediile.

| alexs99 a răspuns:

O sa sari capra, o sa alergi 900 m, o sa faci exercitii la saltea si o sa dai proba la flotari, abdomene si genoflexiuni.

| XxXNotForKiidsXxX a răspuns (pentru alexs99):

Poate vroiai sa zici 9m straight face.900 m fac eu intr-un sfert de ora la atletism.Cauta pe net stadionul dunarea Galatiwinkingnumai ala are 400 m.

| alexs99 a răspuns (pentru XxXNotForKiidsXxX):

Lol,cum sa alergi 9 m? Sunt 900 m, adica 9-10 ture de sala.Si cum sa faci intr-un sfert de ora 900 m? Eu fac in 4 minute.

| XxXNotForKiidsXxX a răspuns (pentru alexs99):

Mda...se vede ca nu stii nimic.Du-te la atletism si ai sa vezi ca este mai greu de cat pare...si app iti dau un sfat nu te mai da mare si in plus nu inseamna 9-10 ture de salawinking