| pulivercs_8369 a întrebat:

Ca-sa ma inaltz un membru TPU, a spus sa stau atarnat de o bara cu picioarele in sus. intrebarea mea este: Cum sa stau cu picioarele in sus, sa ma tin cu picioarele de bara? sau sa ma tin cu mainile si sa ridic picioarele in sus?
Funda + Vot

Si, va rog nu face-ti misto.

Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

Mai puliver laughing ti-am mai zis odata, nu e nevoie sa stai atarnat de bara, nu o sa cresti, nu asa creste organismul nu intelegi?
Trebuie sa faci sarituri asa cum faci si basketbalistii sau voleibalistii, sa sari pur si simplu cat mai sus poti, sute de repetari pe zi, tu cum crezi ca basketbalistii sunt asa inalti? Pt ca joaca basket toata ziua! de asta.
Da ce varsta ai?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eron,sunt de parere ca a dat funda cui trebuia.Ce zici tu mi se pare logic, iar ce zice Hummer la fel.Cred ca prin ambele metode reusesti sa cresti. Apropo, stiti vreo metoda in care te poti opri din crescut?laughing

| Eron a răspuns:

Te-ai grabit sa dai votul castigator unui raspuns gresit.de fapt cresti daca te agati zilnic de o bara, deoarece bara te trage in sus, iar gravitatia in jos.Foarte simplu si logic.Dar trebuie facut zilnic.Pe langa faptul ca am vazut pe net intr-un video(how to grow taller, se numea), mi-a spus si profa de bio, care stie ce zice.Asa ca daca oricum raspunsul castigator nu mi-l mai poti da, astept macar vot.

| Laura a răspuns:

Să-ți dai o palmă cu piciorul. Cu cine ai făcut româna?

| onetwothree a răspuns:

E te sfatuiesc sa faci basket