| SoP222 a întrebat:

Cam cate ture de stadion (400m) ar trebui sa alerg la varsta de 15 ani, baiat, 62 kg, 1, 70 m?
Azi spre exemplu am alergat 5 ture in 17 minute si mi se pare cam putin si timpul mi se pare cam mare...ce ziceti?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista un standard, totul depinde de conditia ta fizica

| AlexL28 a răspuns:

Si eu am 15 si 2 km alergam, acum nu prea mai alerg, in vreo 10-11 min. Acum eu nu stiu ce sa zic, ideal ar fi sa-ti stabilesti niste checkpointuri ca sa zic asa. De exemplu, nu te lasi pana nu faci in 15 min acea distanta, apoi incerci sa bagi mai mult in 15 minute si tot asa, e foarte folositor decat sa alergi fara tel

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Nu stiu de tine, dar 2 km mi se par cam putini la varsta ta, eu am 15 ani, 61kg si 1, 75, eu daca alerg pot intre 3-5, dar nu trebuie sa te preocupe timpul ci distanta pe care o parcurgi, tu trebuie sa faci conditie fizica, nu viteza...