| davidwarner a întrebat:

Azi am fost sa alerg si dupa primele 1-2 ture am obosit, nu foarte rau dar ma durea tare sub coasta dreapta. E ceva normal cand esti incepator(vara asta nu am alergat mai deloc) sau e vreo problema? Acum si daca alerg putin ma doare. Va trece cu timpul, cand ma mai obisnuiesc? Cum trebuie sa respiri cand alergi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicholasjorge a răspuns:

Lipsa de miscare, daca stai toata ziua la pc si pe urma incepti sa alergi... Obisnuieste-te sa alergi in fiecare zi si nu o sa te mai doara nimic.N-ai nimic, tuturor se intampla asta la inceput.winking