| Sparc123 a întrebat:

Cam ce grupe de muschi am nevoie la fotbal? Stiu ca toti...dar in special...

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Dupa cum ai scris, stii si tu ca tot corpul. Degeaba ai picioare tari daca muschii abdominali sunt prea slabiti sa te sustina. Rezistenta fizica impecabila fiindca 90 de minute este mult si obositor. Iar antrenamentele de viteza si alergare iti vor dezvolta oricum picioarele mult.
La antrenamente ei stiu ce si cum sa-ti antreneze, important este sa ajungi acolo.

2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Pai in primul rand sa arati bine, nici slab nici plinut, iar ca grupe picioarele trebuie sa fie lucrate si putenice, apoi umerii, iti trebuie rezistenta, forta si viteza.

| Richard01 a răspuns:

In special muschii de la picioare, umerii cand ai un duel. Daca devii fotbalist o sa aiba grija clubul de asta, fiecare club de fotbal are baza de pregatire pentru forta, recuperare, etc.