Întrebare recomandată | ForeverWarrior a întrebat:

Cand folosesti centura de culturism si la ce exercitii?

8 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Cand faci exercitii care pun presiune pe zona lombara

| petrica1111 a răspuns:

Cand ridici greutati1 care ti se par cam mari1

| larrii a răspuns:

La deadlifturi.

| Cosmin86 a răspuns:

Indreptari, genuflexiuni cu haltera, impins pentru umeri cu bara/gantere.

Probabil si altele.

Oricum, parerea mea personala e ca daca faci un exercitiu corect, nu ai nevoie de centura

| Ibrahimovic a răspuns:

Cand ai o greutate mare de ridicat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc centura, în principal, atunci când ridic greutăți deasupra capului și automat trebuie să țin spatele drept.

| Tirri28 a răspuns:

La greutati foarte mari se recomanda centura. De obicei cand ridici Gantere de peste 50 kg deasupra capului.

| vasiliuyyu a răspuns:

Cand faci exerciti din picioare nu conteaza ce exerciti, cand iti fortezi zona coloanei.