Întrebare recomandată | Ando1dul a întrebat:

Cand imi cumpar o pereche de role marimea trebuie sa fie mai mare fata de cea de la adidasi?

6 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Da, ca sa iti fie comod e bine sa fie cu un numar mai mare decat porti la adidasi.

| TheAce a răspuns:

Cu o marime mai mare. Daca gasesti insa cu marimi ajustabile e si mai bine.

| Cline7 a răspuns:

Buna! Recent mi-am luat si eu role.Eu port marimea 36 si mi-am luat 38.Cand te vei duce la magazin incearca sa incalti marimea ta. Daca nu te simti comod ia cu una mai mare sau chiar cu doua.Important e sa te simti comfortabil si sa ai spatiul inauntru in caz ca mai cresti nu-ti vor ramane mici.Cel mai bine e sa iei cu 2 marimi mai mari asa daca cresti o sa iti vina.

| mona a răspuns:

Mai mare cu cel putin un numar

| me4u a răspuns:

Ideal este sa probezi rolele. In general asa corespund masurile, cu una mai mare decat cea de la pantofi dar nu este o regula exacta. La www.skates.ro gasesti toate detaliile

| makeyousmile a răspuns:

DA