| Adyy5 a întrebat:

Cand ma apuc de exercitii si am o conditie fizica proasta, daca fac flotarile pe jumatate(mai mult nu pot) voi arde calorii?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu vei arde nimic daca nu muncesti cum trebuie sa faci flotarile, mai bine nu le faci deloc!
Dar, nu incepe cu flotari daca iti este atat de greu, incepe cu alergari, afara sau prin parc. Macar 2km pe zi...si urci progresivpana ajungi la 5-6km/zi.
Cand ai ajuns sa poti alerga fara dificultate la 6km/zi, poti sa te apuci sid e flotari!

| Adyy5 explică (pentru Violleta2022):

Stiu ca suna ridicol, dar n-am voie sa ies afara.Alergarea pe loc(in casa)functioneaza?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adyy5):

Nu exista alergare pe loc!
Dar functioneaza saritul corzii, porning d ela 100 de sarituri si crescand preogresiv in fiecare zi, pana la 500 daca poti

| DovleacTurbat a răspuns:

Arzi calorii si cand stai degeaba si cand mananci si cand dormi pentru ca organismul munceste. Vei arde calorii si daca faci jumătăți de flotari, dar nu trebuie sa te culci pe urechea asta. Invata sa le execuți corect.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Conditia fizica sa face prin antrenament, sa nu crezi ca sportivii de performanta au ajuns la performanta peste noapte.
Azi fa 10 flotari incorecte, maine fa-le aproape bine si poimaine perfecte. Sau incearca 3 dar bune si mareste treptat numarul.
Este plin Youtube-ul de programe de "workout", insipra-te si variaza mereu exercitiile.

| Petru_Boia_1992 a răspuns:

Daca faci numa flotari nu o sa arzi, fa si tu ceva mai intens, alergare, bicicleta, foarte multa miscare.