| ssstef99 a întrebat:

Cum sa-mi fac conditie fizica? Vreau niste exercitii.
Funda!

2 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Daca vrei sa arati ca cei de la Tv trebuie sa mergi la sala (asa vei ajunge foarte repede la forma dorita). Insa sunt cateva exercitii destul de eficiente care merg facute si acasa gen:forfecarile si abdomenile (pentru muschii addomenului), sarituri si genoflectiuni (din pozitia de ghemuit sari cu mainile sus si te inalti crica 10-15 cm de pamant la sarituri iar celelalte sunt mai simple ) pentru muschii picioarelor, mai sunt flotarile (pentru forta in brate).

Daca iti faci un program gen dimineata 30 de abdomene, 30 de forfecari, 30 de sarituri, 30 de flotari, 30 de genoflectiuni si sara la fel (si rezisti sa faci asta in fiecare zi-cu siguranta vei face febra musculara la inceput dar iti va trece si te vei obisnui cu timpul-) in cel mult 2-3 luni deja te-ai format si dezvoltat!

Numai bine!

| cursedkid a răspuns:

Cel mai important ar fi sa faci baza muschilor, adica fibra! si apoi faci masa. Pentru ca sunt oameni care te vad mai mare mai facut si vor sa te "testeze" si tu sa stai sa te gandesti ca oare poti sau nu sa-i faci fata? cu exercitiile usoare pentru fibra o sa te ajute si la sanatate, si la forta si daca incepi sa faci masa dupa aceea esti cum se zice PERFECT!
Aici ai niste exemple!
http://www.bodybuilding.com/exercises/