| anonim_4396 a întrebat:

mi-as dori sa ma apuc sa fac mai mult sport ( exercitii ), dar nu am o conditie fizica foarte buna ( fac foarte rar sport ). Imi puteti da cateva sfaturi? nu pot sa fac nici macar o flotare.

Răspuns Câştigător
| BlackPixel a răspuns:

Un stil de viata sanatos presupune si sport si alimentatie sanatoasa.
40-50 de minute de exercitii fizice pe zi de destul pentru. tine.

6 răspunsuri:
| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Te rog sa nu te superi, dar daca esti gras, atunci:
- alearga mult (macar 1 - 1:30 ore pe zi). Trebuie sa transpiri.
- Fa abdomene.
- Pentru brate, incearca sa faci flotari, dar nu pe jos. Mainile sa fie la un nivel mai inalt decat picioarele.

| Amiyyira345 a răspuns (pentru BlackPixel):

Sunt fata si am 42 - 46 kg ( nu stiu exact )

| BlackPixel a răspuns (pentru Amiyyira345):

Nu esti grasa DELOC.
Este de inteles si perfect normal sa nu poti face flotari.
Exercitiile fizice depind de varsa. Ce varsta ai?

| Amiyyira345 a răspuns (pentru BlackPixel):

Eu nu vreau sa slabesc, vreau doar sa am un stil de viata mai sanatos.

| Amiyyira345 a răspuns (pentru BlackPixel):

Mulțumesc

| BlackPixel a răspuns (pentru Amiyyira345):

Un stil de viata sanatos presupune si sport si alimentatie sanatoasa.
40-50 de minute de exercitii fizice pe zi de destul pentru. tine.