| Anonim33332132 a întrebat:

Cand vor juca iar echipele romane din liga 1
in Champions League qualifiers si UEFA Europa League (pe ce data)...
Dau funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| AlexandruAR a răspuns:

Sa zicem ca la final ordinea ar fi: Steaua, Astra, Petrolul, Dinamo sau Vaslui. Conform informatiilor din aceasta pagina en.wikipedia.org/wiki/2014%E2%80%9315_UEFA_Champions_League Steaua ar urma sa joace "Second qualifying round" pe 15 sau 16 iulie 2014, in functie de tragerea la sorti.
In Europa League conform en.wikipedia.org/wiki/2014%E2%80%9315_UEFA_Europa_League - Petrolul si Dinamo sau Vaslui (echipele de pe 3 si 4) ar urma sa joace pe 17 iulie 2014, in timp ce Astra ar juca pe 31 iulie.