| wL123 a întrebat:

Care e diferența dintre o bicicleta BMX și una normala?

2 răspunsuri:
| LDCCristi a răspuns:

BMX-ul sau Professional Bike sunt pentru cei care vor mai mult.Adica e mai sport, mai teapana poti sa sari cu ea in sus fara frica ca ti se opteaza roata si asa mai departe.Frane mult mai solide, cauciucuri rezistente etc.

| Mary_Maria_1990 a răspuns:

BMX are o alta aerodinamica, permitandu-ti sa ai o viteza mai mare intr-un timp mai scurt...acum e faza ca sunt 2 tipuri de BMX cele de acrobatii si cele normale pentru pedalat...in ambele cazuri un BMX poate fi mai scund decat o bicicleta normala