| Ștefan_Adrian_1989 a întrebat:

Care e diferenta dintre nr. de goluri ale lui Messi si ale lui Cristiano Ronaldo?

6 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Lionel Messi a marcat:
5 goluri pentru Barcelona C in 10 meciuri jucate;
6 goluri pentru Barcelona B in 22 meciuri jucate;
215 goluri pentru Barcelona (prima echipa) in 245 meciuri.
Total 226 goluri in 277 meciuri.
La echipa nationala:
Pentru Argentina U20 a marcat 11 goluri in 16 meciuri;
Pentru Argentina U23 a marcat 2 goluri in 5 meciuri;
Pentru Argentina a marcat 32 goluri in 79 meciuri;
Total 35 goluri in 100 meciuri.

Cristiano Ronaldo a marcat:
3 goluri in 25 meciuri pentru Sporting Lisabona;
84 goluri in 196 meciuri pentru Manchester United;
146 goluri in 135 meciuri pentru Real Madrid.
Total 243 goluri in 356 meciuri jucate.
La echipa nationala:
Pentru Portugalia U17 a marcat 6 goluri in 9 meciuri;
Pentru Portugalia U20 a marcat 3 goluri in 5 meciuri;
Pentru Portugalia U21 a marcat 1 gol in 6 meciuri;
Pentru Portugalia U23 a marcat 1 gol in 3 meciuri;
Pentru Portugalia a marcat 38 goluri in 102 meciuri.
Total 49 goluri in 125 meciuri jucate.

Asadar in toata cariera Leo Messi a marcat 261 goluri in 377 meciuri, iar Cristiano Ronaldo in toata cariera a marcat 282 goluri in 481 meciuri jucate!
P.S. Cifrele astea nu sunt actualizate la zi, dar sunt aproximativ corecte!

| Bacovia_George_1965 a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Am vazut diferenta de goluri si totalul lor dintre Messi si Ronaldo!
Multumesc! Sunt printre cei mai buni atacanti ai momentului, jucatori de exceptie dar dupa opinia mea Zlatan este atacantul cel mai complet si mai bun dintre toti la ora actuala As putea avea si cu el o statistica totala a golurilor marcate de el pe la cluburile pe unde a evoluat pina acum inclusiv PSG si nationala (tineret) a Suediei?

Cu stima si multumiri anticipate
GB

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Goluri marcate unde? In campionat, liga campionilor, pentru o anumita echipa?

| andreicaia99 a răspuns:

Messi marcheaza de obicei mai multe goluri ca ronaldo. dar oricum messi joaca in centru si primeste pase de gol de la iniesta xavi si mai noi si neymar, pe cand ronaldo joaca pe flanc deci e mai greu sa dea atatea goluri ca messi. oricum amn2 sunt jucatori fenomenali cu calitati extraordinare

| Bacovia_George_1965 a răspuns:

Care e diferenta dintre nr. de goluri ale lui Messi si ale lui Cristiano Ronaldo?

Dar de diferenta nr de goluri marcate de Zlatan de ce nu te-ai intrebat?
Il consider cel mai complet atacant si cel mai bun öa ora actuala
Peste Messi si Ronaldo... (asta e parerea mea pentru care am argumente destule) Sunt foarte interesat sa vad statistica golurilor inscrise de Zlatan care nu stiu de ce dar ii depaseste pe cei doi si ca nr si ca frumuste. Sper sa reusesc sa intru in posesia ei

Cu stima!
GB

| Bacovia_George_1965 a răspuns:

Cred ca am gasit raspunsul Ce-i drept in suedeza pe site suedez, dar l-am gasit

Ca o fi asa sau nu... nu-s sigur dar eu il atasez aici Poate s-a gasi cineva sa confirme sau sa-l infirme Sa vedem!

http://www.webbsporten.se/......191756.htm

Hai cu sanatate si noroc!
GB