| Vali1234gahavjygjaka a întrebat:

Care e treaba cu Qualification SI Group stage in Champions League?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Qualification inseamna tururile preeliminarii care se joace intre echipele mai slabe care vor sa ajunga in grupe, se joaca in jur de 4 tururi preeliminarii tur-retur pana la faza grupelor, iar faza grupelor este formata din 8 grupe a cate 4 echipe cu meciuri tur-retur care au drept scos ajungerea in fazele superioare ale competitiei.