| OviIles a întrebat:

Care este diferenta dintre o minge de fotbal size 5 si una size 4. cu cat este mai mica cea de size 4 decat size 5? va rog raspundeti-mi

Răspuns Câştigător
| UNfriendLY a răspuns:

Marimea 4 este folosita pentru jucătorii cu vârste cuprinse între 8-12 ani, cantareste mai putin si este un pic mai mica, iar marimea 5 este dimensiunea internationala, dimensiunea standard, folosita de toate varstele de peste 12 ani, inclusiv de fotbalistii profesionisti

1 răspuns:
| OviIles explică:

Size 4 e buna si pentru adolescenti? De la 16 ani incolo?