| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Care este diferența între o minge de fotbal originala și o replica a modulului respectiv?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Diferenta este la calitatea materialului folosit pentru a face acea mingie.
Este ca si cum ai cumpa o pereche de tenisi nike de la piata, fata de o pereche de tenisi Nike de la reprezentanta Nike.
Aceia din piata costa 20 de lei si te tin 2 saptamani, ca-s fake, facuti cu materiale ieftine, pe cand cei de la reprezentanta Nike costa $200 fiindca sunt originali.
Termenul de "original" este folosit cu sensul de autentic.
Pe cand "replica" inseama o copiere ieftina a acelui produs, adica un fake.

| Olsen a răspuns:

Ca cea originala e mai durabila, rezista mai mult și scrisul nu se ia cu foarte mare ușurință în comparație cu mingea fake.
Am avut o minge select originala și m-a ținut 3-4 ani, jucam zilnic fotbal și nu pe iarba ci pe ciment, aia fake se sparge mai repede, nu rezista mult timp, e de proasta calitate.