| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta intre Steaua, CSA si FCSB?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

CSA = Echipa care i-a luat locul in Liga 1 lui Carmen, din ordinul Anei Pauker in 1947.
Steaua = Denumire intermediara, cum s-a spus mai sus.
FCSB = echipa lui Becali, dupa ce a piedut marca si numele in instanta.
CSA Steaua = echipa pe care o inscrie MAPN anul asta.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

O mizerie totala...

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

La fel ca la Craiova, Timisoara si alte echipe.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

La ca fotbalul romanesc, o mizerie a ajuns,, chiar regret asta.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Steaua a fost denumirea anterioara a actualei FCSB. CSA este Clubul Sportiv al Armatei, de altfel a fost si denumirea echipei de fotbal in perioada anterioara a Stelei.

| Vertic_Sergiu_1996 a răspuns:

Nicio diferența. CSA a fost pe vremea comunismului (si era clubul sportiv al armatei). Steaua este denumirea intermediara, iar FCSB este "teoretic" o alta echipa, nu cea a armatei (un haos complet, procese idioate etc), dar FCSB= fotbal club Steaua București, deci tot un Dumnezeu este.