| olivia38 a întrebat:

Care sunt cele mai eficiente exercitii pentru abdomen?

Răspuns Câştigător
| MyMindRules a răspuns:

Eu le fac p'astea si sunt foarte bune daca te tii de ele, am un abdomen :> :)).
http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
http://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU
Bafta! Funda?:D

3 răspunsuri:
| roby23 a răspuns:

Abdomene+alergat=rezultate sigure.
Asta nu inseamna ca poti manca oricat.

| AneeM a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci sa dai jos grasimea, sau sa iti intaresti musculatura? Daca vrei sa nu mai ai grasime in jurul abdomenului NU are rost sa faci abdomene deoarece muschii abdominali sunt prea mici sa produca atata energie incat sa dea jos grasimea. Pentru asta trebuie pur si simplu sa faci sport(dieta) deoarece corpul tau va da jos de unde "are chef"- depinde de organism unde incepe sa elimine grasimea, dar in general, aceasta zona este ultima-si abia atunci se vor vedea rezultatele programului de exercitii pentru abdomen, pentru ca oricat de bine definit este muschiul nu se va vedea niciodata din cauza stratului oricat de mic de grasime.