| 1Chris1 a întrebat:

Care sunt probele pentru admiterea in liceele sportive(Tg-jiu)? In ce constau ele.

4 răspunsuri:
| temugin a răspuns:

Pai viteza (pe 50 m sa scoti 6 sau 7 secunde), rezistenta (1000 m in 3 minute), proba tehnica (depinde la ce vrei sa dai: handbal, fotbal, etc) si flotari/tractiuni/abdomene 20buc/30 secunde

| 1Chris1 explică (pentru temugin):

La fotbal ma intereseaza. Am vazut pe net unele probe, si de asta ma interesez, poate nu e peste tot la fel. Voi ce-mi sugerati, sa ma inscriu la un liceu sportiv sau sa ma inscriu la o echipa, de exemplu Pandurii.

| 1Chris1 explică (pentru temugin):

Bun, dar aici nu scrie ce probe sunt.