| petru_4623 a întrebat:

Care sunt top 10 echipe de fotbal din europa?

Răspuns Câştigător
| ovi2002 a răspuns:

Salut Petru!
Conform IFFHS, topul celor mai bune 10 echipe din Europa la ora actuala este acesta:
1.Barcelona(castigatoarea Champions League)
2.Real Madrid
3.FC Porto(castigatoarea Europa League)
4.Manchester United
5.Manchester City
6.Villareal
7.Inter Milano
8. Shalke 04
9. Lille
10. Bayer Munchen

Topul logic este acesta:
1.Barcelona
2.Real Madrid
3.Man. United
4.FC Porto
5.Chelsea
6.AC Milan
7.Arsenal
8.Shalke 04
9. Inter Milano
10. Lille

Sper ca te-am ajutat! O seara buna!

4 răspunsuri:
| Gabonne1982 a răspuns:

Am sa-ti fac topul in functie de numarul trofeelor castigate (titluri in tara respectiva + trofee europene), nu ca si cota de piata la ora actuala.Adica un fel de All-time : 1.Real Madrid 2.AC Milan 3.Liverpool 4. FC Barcelona 5.Bayern Munchen 6.Manchester United 7. Juventus Torino 8.Internazionale Milano 9.Arsenal Londra 10. FC Porto

| GabyZarny a răspuns:

Toti copii de 11/12 ani o sa zica real si barcelona ca ei sunt fani, dar sunt fani messi & ronaldo

top 10 ar fi real / barcelona / milan / inter / bayern / man utd / chelsea / liverpool. ordinea nu conteaza...de obicei care se califica in fiecare an in sferturile UCL

| HurremSultan a răspuns:

Buna! ( Cele mai valoroase echipe din lume ) :

1. Pe primul loc se afla marca englezeasca Manchester United cu 351 milioane de dolari.
2. Real Madrid, echipa spaniola de fotbal, intra si ea in clasamentul nostru, valorand 288 de milioane de dolari.

4. New York Yankees conduc lumea "baseball-ului" cu 217 milioane de dolari.

5. Englezii de la Arsenal isi gasesc locul la mijlocul clasamentului cu un total de 185 milioane de dolari.

6. AC Milan ii aduce pe italieni in lista cu suma de 184 milioane de dolari.
7. Dallas Cowboys isi revendica drepturile de a intra in top prin cele 175 milioane de dolari pe care le pot obtine imprumutandu-si numele.
8. Spaniolii se intorc pe locul opt cu cele 130 milioane de dolari detinute de F.C. Barcelona.

9. Boston Red Sox aduna 125 de milioane dolari, facand din "baseball" un sport foarte profitabil.
10. Washington Redskins este o echipa de fotbal american si o marca inregistrata care valoreaza nici mai mult nici mai putin decat 120 milioane de dolari.
Sper ca te.am fost de folosbatting eyelashes.Pa, pa wave

| AcestaEsteUnContCaOricareAltContDePeTpu a răspuns:

Locul 1 : Real Madrid
locul 2 : Barcelona
locul 3 : Manchester United
locul 4 : Bayern Munchen
locul 5 : Arsenal
locul 6 : Chelsea
locul 7 : AC Milan
locul 8 : Liverpool
locul 9 : Internazionale Milano
locul 10 : Juventus