| AvalohAlyn a întrebat:

Cat faceți voi sport per zi?
Cat timp?

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Cand fac, cand nu fac, timp putin ori mult, nu tin neaparat cont, dar am facut cat nu fac altii in 4 vieti.

| siriusblack98 a răspuns:

N-are importanta cantitatea ci calitatea antrenamentului. Un om care stie si cunoaste foarte bine sportul nu v-a intreba niciodata ''cate ore pe zi te antrenezi?''. Indiferent ca faci bodybuilding sau basket. Un antrenament executat la nivel profi poate sa dureze 30 de minute sau poate sa dureze 1, 5h.

| AnastasiaK a răspuns:

3-4h/zi cu o zi de pauza pe saptamana

| Drimmero a răspuns (pentru AnastasiaK):

Pai cam faci ceva, nu gluma, esti pachete inseamna, ridicand 120 la piept, hehe.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Drimmero):

Eh, stilul clasic, nimic deosebit: 1-2h dimineata conditionare si 2h seara tehnica.

Cunosc sportivi care au antrenamente de 4h cu 2h (deci 6h pe zi). Bine, cum a zis si siriusblack98, nu conteaza timpul, poti sa faci 2h de antrenament relativ lejer, care sa nu te epuizeze neaparat sau 30 de minute care sa te rupa, in functie de scopul antrenamentului.

| Drimmero a răspuns (pentru AnastasiaK):

Vointa si dorinta sunt tactica cea mai buna pentru rezultate si alimentatia. Te admir, felicitari si la mai multe!

| troleibuz a răspuns (pentru AnastasiaK):

Castigi din sport? Sau de ce faci atat de mult?

| AnastasiaK a răspuns (pentru troleibuz):

Și* din sport, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori toata ziua alteori trec lunile in pauza, depinde de chef.