| Dindelegan_Bogdan_1997 a întrebat:

Cate calorii ard daca fac zilnic 100 de sarituri in foarfeca, 100 abdomene, 25 genoflexiuni, 100 fandari si 15 minute de mers cu bicicleta?

Răspuns Câştigător
| Sigfrid a răspuns:

Nimeni nu iti poate aproxima cate kcal arzi. Conteaza varsta, inaltimea, procentajul de masa musclare si de grasime din corp, din ce sunt luate kcaloriile (din proteine, carbohidrati sau grasimi), intensiteatea exercitiului, intervalele de timp in care le faci, tipul exercitiului etc.

2 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

1174.568 calorii. Si ai mai ars 4.329 cand ai scris intrebarea asta tampita!

| DennisW a răspuns:

Depinde ce fel de bicicleta ai. Daca e cursiera arzi calorii bune, daca e de agrement arzi calorii rele.