| Nero a întrebat:

Cate calorii arde o persoana zilnic daca face cel putin jumatate de ora de miscare?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce miscare... in 30 min de alergare usoara consum cam 200 calorii

| fenomenul21 a răspuns (pentru suntserios):

374 uite.te la raspunsul meu si le vezi mai pe toate.

| suntserios a răspuns (pentru fenomenul21):

Ca sa vezi fix 374 calorii daca alergi jumate de ora. Sigur nu sunt 373 sau 375 Lasa cifrele luate de pe net. 374 calorii arzi in 30 min daca alergi intens, la o viteza destul de mare.

Alergarea normala, pentru o persoana care nu are o pregatire fizica de la foarte buna in sus nu consuma mai mult de 250 calorii.

| fenomenul21 a răspuns:

Depinde de activitate:1)Alergat=-374 calorii
2)Mersul cu rolele=-425 calorii
3)Saritul coardei=-340 calorii
4) Tenisul=-272 calorii
5) Dansul=-221 calorii
6) Mersul=-170 calorii
TOATE IN 30 MINUTE(JUMATE DE ORA)
FUNDITA! happy