| Mihaii00 a întrebat:

Cate finale de liga campionilor a jucat echipa de fotbal FC Steaua Bucuresti? Si cu cine a jucat aceste finale?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Steaua nu a jucat finale de Liga campionilor. A jucat 2 finale de Cupa Campionilor Europeni, in 1986 a castigat cu Barcelona (4-2 la penaltiuri) si in 1990 a pierdut cu Milan (0-4). Numai bine!

| Mihaii00 explică:

Eu stiu ca 2 de aceea va intreb.Una cu Barcelona (1-0 pentru Steaua, la penalti) si parca una cu AC Milan(4-0 pentru AC Milan).
Daca am dreptate va rog spune-i-mi!

| Mihaii00 explică:

Ioandelasal,mersi ca mi-ai raspuns la intrebare, mersi pentru informatie, dar Steaua a castigat finala din '86 cu 1-0 la penalty, golul fiind al lui Lacatus(parca al lui Lacatus)

| Ioandelasal a răspuns (pentru Mihaii00):

Imi cer scuze, Steaua a castigat cu 2-0 la penalty, au inscris Lacatus si Balint, am vazut meciul live, poti verifica. Pesemne ca am scris 4-2 gandindu-ma la cele 4 penalty aparate de H. Duckadam.