| Dudu521 a întrebat:

Cate kilograme ar trebui sa aiba un copil de 1, 60m? Si daca e prea plinut ce ar trebui sa faca, ca sa aiba un abdomen plat?

8 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Un copil de 1, 60 metri ar trebui sa aiba in jur de 60 de kilograme.Pentru avea un abdomen plat trebuie sa faca cat mai multe exercitii pentru muschii abdominali.

| KillerBunny1500 a răspuns:

50 de kg! Pt. a se calcula se scade 10 din partea zecimala, adica : 60. Asa poti calcula!

| elComandantee a răspuns (pentru KillerBunny1500):

Cine te-a minţit?
Termină cu prostiile.

| anonimul998877 a răspuns:

La 1.60 m ar trebui sa ai cam 60kg.EU la aproape 14 ani si inaltimea ta chiar daca am in jur de 60kg am burta si am mai dat jos din ea...Nu am mai mancat la ore tarzii si mai ales am facut sport si am avut o alimentatie echilibrata.

| klawdiw a răspuns:

Pragul tau ar trebui sa fie 57 de kg daca ai trecut de pragul asta esti cam plinut.nu manca dupa ora 6 fa mult sport sau poti si sa mergi la unul. daca esti plinut ar trebui sa mergi la fotbal

| LadyDeeXx a răspuns:

Se face +/-10 kg... daca e fata se face -10 kg din inaltime adica 60-10=50 de kg si daca e baiat se face +10 kg, adica 60+10=70 kg. Si ca sa aiba un abdomen plat ar trebui sa nu mai manance prostii, si sa mearga la sala ( e indicat, chiar daca multi zic ca nu e voie... numai sa nu ridice greutati prea mari, sau sa nu faca exercitii care ii afecteaza sanatatea sau unele parti ale fizicului). Sper ca te-am ajutat. Funda? puppy dog eyes

| anonim_4396 a răspuns (pentru LadyDeeXx):

E prea mult +10, am unul in clasa de un metru optzeci si ceva si optzeci si ceva de kg si asa e prea gras, daca avea 90...
La 1, 60 m ideal ar fi 50-55kg, zic si eu.

| Roxy16Lovee a răspuns:

Pai eu presupun ca in jur de 45-50...
Si daca vrei sa slabesti iti recomand multe abdomene (cam 50 pe zi) si mers pe bicicleta!
Sper ca te-am ajutat