| LovePacks a întrebat:

Cate proteine trebuiesc consumate zilnic pentru un abdoment plat si sixpacks?
Am 14 ani, 46 kilograme, 1.60, fac exercitii odata pe saptamana pentru abdomen.

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Poti sa mananci tu orice, fara abdomene (sa il formezi) si fara cardio (sa dai stratul adipos jos) nu conteaza dieta. aia conteaza cand pui toate cele 3 lucruri la un loc. proteine din carne alba, lactate, oua, legume (fara soia). grasimile pastreaza-le doar pe cele sanatoase (grasimea de la peste contine omega-uri, nucile contin grasimi, semintele de dovleac si chestii de genul)

8 răspunsuri:
| yAdrian a răspuns:

Iti recomand proteine de la Pro Nutrition (Pro Mass se numesc) se iau 2 portii pe zi. Am auzit ca sunt bune. Dar ai grija la ce alimente consumi si fa miscare zilnica! Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru yAdrian):

Pro mass e un produs bazat pe CARBOHIDRATI, nu pe proteine

Carbohidratii iti INGREUNEAZA procesul de facere al patratelelor.

schimba-ti "boss" din username in "copil mic"

| LovePacks explică:

Nu caut suplimente alimentare, caut ceva natural si sanatos, nu sunt disperat sa ma indop cu toate prostiile.

| yAdrian a răspuns (pentru Cosmin86):

Prietene, asta e cont vechi laughing Mai am putin si iau carnetu'. Eu ti-am dat un sfat tu faci ce vrei, eu asta voi folosi, nu ma intereseaza parera ta de 14ani. Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru yAdrian):

Am 27, nu 14.

ma confunzi cu ala care a pus intrebarea

auzi, pro mass pentru 6 pack rolling on the floor

apuca-te de sah

| LovePacks explică (pentru Cosmin86):

Ok, deci eu mananc dimineata 6 feli de muschi, 2 de sunca, 3 de cascaval si beau un ceai, la pranz mananc carne de porc/pui, masline, rosii, castraveti, telemea de oaie si cand nu mananc carne mananc o omleta sau oua prajite. Seara mananc carne, iaur si putine fructe.

E bine?

| Cosmin86 a răspuns (pentru LovePacks):

Sunca, cascaaval, porc, telemea de oaie, omleta, oua prajite -> toate astea au o gramada de grasimi happy

ia in considerare si grasimile, schimba alimentele alea

fructe doar in prima parte a zilei, ca au zahar ( fructoza )

prea putine legume, mai variaza.