| LoOvE a întrebat:

Ce ajuta corpului daca faci bicicleta la fitness?

4 răspunsuri:
| maryus92 a răspuns:

Pai o sa ai corpul relaxat si plin de viata in primul rand pentru ca faci miscare ceea ce ii esential pentru organism si pe de alta parte rolul bicicletei este de a face picioare pentru ca ele sunt solicitate happy

Răspuns utilizator avertizat
| rutanklan a răspuns:

Cardiovascular. Practic reusesti sa iti imbunatatesti aportul de oxigen care il poate realiza sangele de la plamani la muschi. Apoi iti antrenezi muschii fesieri, cvadricepsi, si chiar gambele daca folosesti pantofi de spinning.
Ce ii drept trebuie sa faci multa bicicleta la fitness ca sa poti sa obtii acelasi efect cu o urcare pe bicicleta de o diferenta de nivel de 1000m.

| 123catalino a răspuns:

Te ajuta sa slabesti si sa fi putin mai flexibil