| TheBoyTheCool24 a întrebat:

Ce alimente / retețe să prepar ca să iau la școală, ținând cont de faptul că fac multă activitate fizică ( Street Workout ), am ore de dimineață... Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Mananci dimineata inainte sa pleci, si peste 2-3 ore mai mananci o gustare care de preferat sa fie un fruct. Apoi banuiesc ca ajungi acasa si mananci masa de pranz. Deci nu vad de ce ai avea nevoie sa iei cine stie ce mancare la tine. Daca nu mananci dimineata e altceva, si e o problema mare sa sari masa de dimineata si sa mananci pe la 8-9 cand ajungi la scoala. Dupa ce te scoli cam dupa 30 de minute ar trebui sa iei micul dejun.

| Denisa0954 a răspuns:

Poti lua orice, atata timp cat le poti pastra intr-un loc corespunzator. Sendvisuri, iaurt, mix de seminte, daca ai posibilitatea sa ti iei o caserola la tine, poti lua piept de pui la grătar, o salata

| Cosmin86 a răspuns (pentru Denisa0954):

Piept de pui cu orez/cartofi poate si abia apoi sala, are nevoie de carbohidrati.